Към съдържанието

• Вход през Google      Вход   
Снимка

Захарно медени питки

подхранване кърмова маса

• Please log in to reply
В темата има 4 мнения

#1 rudy69

rudy69
  • Пчелари
  • 3 мнения
  • Вид кошери:farar, LR

Публикувано: 13 март 2013, 20:27

Моля да споделите как си правите питките за подхранване, по точно каква ви е рецептата, какво слагате и в какви пропорции...

#2 BeeMan

BeeMan

Начинаещ пчелар

• Пчелари
  • 49 мнения
  • Вид кошери:Лангстрот-Рут

Публикувано: 13 март 2013, 20:59

Аз лично си купувам готови питки. Веднъж се хванах да меся, то стана всичко леш.

В тази статия може да погледнеш един начин за приготвяне на захарно медни питки.

Предполагам има различни начини на приготвяне. Мен лично ме интересува в какъв вид трябва да е прашецът, ако решим да го добавим в тестото и как да го обработим за да е в подходящ вид.

Питките, които си купих бяха с прашец вътре.

#3 rudy69

rudy69
  • Пчелари
  • 3 мнения

Публикувано: 14 март 2013, 13:14

Прашеца в тези питки аз го разтварям във вода, и също така добавям кубчета хлебна мая - моята рецепта е следната: 1 буркан мед, 5кг пудра захар, 3 кубчета хлебна мая(разтварям маята във вода и след това я кипвам), около 100 - 150 грама прашец(и него разтварям във вода), може да се добави и стартовит. Това е моята рецепта.

#4 BeeMan

BeeMan

Начинаещ пчелар

• Пчелари
  • 49 мнения
  • Вид кошери:Лангстрот-Рут

Публикувано: 14 март 2013, 13:34

Стартовит в какви пропорции е удачно да се добави в питки? За захарния сироп има дозировка, но за питките? Четох, че предозирането не е добре.

#5 rudy69

rudy69
  • Пчелари
  • 3 мнения

Публикувано: 14 март 2013, 19:28

Аз слагам половин опаковка за това количесто, което съм описал по горе, а пък дали е добре или не не знам.